Co bylo

Vystoupení Chodov  prosinec 2015

Takřka na domovské scéně –  vánoční vystoupení, které bylo v sobotu a v úterý těsně před vánočními svátky v prostorách horního sálu restaurace U Papežů na Praze 4-Chodově, Starochodovská 28. Začátek v 18:00 hod.

Děkujeme všem přišedším, co přišli, byť venku bylo krásné podzimní počasí …..

Za kapelu     PES

 

Šerá historie – kterak to celé začalo

Nejdříve nebylo nic…

Pak se objevila postava s kytarou v jedné ruce  a tlustým zpěvníkem v druhé a opatrně pohlédla směrem ku Praze …

Po několika „testech hudební snášenlivosti“ bylo rozhodnuto, že by to v zásadě šlo – a nastala doba zkoušek. Od února do května 2012 jsme my, pražská část skupiny, cvičili, až se z nás dýmilo. V květnu 2012 bylo první oficiální vystoupení, a to v podhradí  slovutného hradu Buchlova. No, co si budeme povídat, přežili jsme to… Další vystoupení byla již hrána v daleko větší pohodě. Například v srpnu 2012 a 2014 ve Vnorovech na Baťově kanálu na velice příjemné akci spojené s charitativní dražbou ručně malovaných židlí pro občanské sdružení Šafrán (více na http://www.batuvkanal.cz/udalo_se.html).

Podzimní vystoupení pod Buchlovem na oslavách mladého vína přibrzděného čerstvě vyhlášenou prohibicí pro nápoje nad 20% alkoholu již bylo spojeno se zmenšující se nervozitou a maximálním hudebním nasazením – když si diváci tleskají do rytmu a případně i zpívají, co dodat.

Ve sváteční den 17. listopadu 2012 jsme vstoupili na pražskou scénu s téměř dvouhodinovým programem. Shodou okolností to bylo asi rok od chvíle, kdy pražská část kapely poprvé slyšela o našem frontmanovi, textaři a skladateli v jedné osobě, Jaromírovi Křetinském.

Vystoupení pokračují přiměřeným tempem a po koncertech v březnu 2013,2014 a 2015 opět v Praze na Chodově (pomalu se rýsuje „domovská scéna“) se chystáme na natáčení prvního CD s deseti až dvanácti písničkami.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..